Windows 8 Application Store (tr-TR)

Windows 8 Application Store (tr-TR)

Windows 8 işletim sisteminin güzel özelliklerinden bir tanesi de Windows Application Store (Uygulama Magazası) kısacası “Store” direk erişim olması. Windows Store, Microsoft Windows 8 işletim sisteminin çıkması ile Microsoft’un yeni bir hizmetidir. Uygulamaları indirmek ve satın almak için merkezi bir uygulama mağazası diyebiliriz. Microsoft da bir grup yazılım mühendisi tarafından geliştirilen Windows Store, diğer yazılımcılar içinde erişim kolaylığı sağlıyor. Yazılımcılar uygulamalarını geliştirip Windows Store’da yayınlayabilir ve satabilirler. İlerideki zamanlarda Windows Store’da bulunan uygulamaların sayısının artacağı görülüyor.

Windows Store’dan indirilen bir uygulama Windows 8 işletim sisteminin açılış ekranında bulunan  Windows 8 UI ara yüzünü kullanmaktadır. İndirilen uygulamalar Windows 8 UI ara yüzünde dikdörtgen bloklar içinde gösteriliyor. Windows Store’de bir uygulamayı nasıl indireceğimizi sizlere göstermek istiyorum.

1) İşletimin sisteminizde Windows 8 UI yüz ekranında bulunan Store bloğunu tıklayın.

 

 

2) Karşınıza Windows Store gelecektir. Buradan yüklemek istediğiniz uygulamayı seçiyorsunuz.

 

3) Store de uygulamalar dikdörtgen bazlı bloklar halinizde karşınıza gelecektir. Ayrıca “Top Free” bloğu, ücretsiz en iyi uygulamaların olduğu blok olarak kaşınıza gelecektir. Bu sayede uygulamaları bulmanız daha hızlı ve kolay olacaktır. İndireceğimiz uygulamayı seçmek için “Top Free” bloğunu tıklayın.

4)uygulamalar kaşınıza dikdörtgen halinde sıralanmış bir şekilde karşınıza gelecektir. İndirmek istediğiniz uygulamanız üzerine gelip tıklayın.

5) İndireceğiniz uygulamanın özelikleri ve ekran görüntüleri gelecektir. Ayrıca uygulama hakkında detaylı bilgileri de bulmanız mümkündür. Uygulamayı yüklemek için “Install” butonunu tıklayın.

 6) Uygulamanız yükleniyor.

 

7) Yüklediğiniz uygulamanın çalışması için izin vermelisiniz. Bunun için “Allow” butonunu tıklayın.

 

8 ) Yüklediğimiz uygulama artık çalışmaktadır.

 

 9) Yüklediğimiz uygulama Windows 8 UI yüzünde yüklendiğinize görüyoruz.

Yeni Windows 8 İşletim sisteminde microsoft’un yeni bir uygulaması olan Application Store (Uyugulama Magazısı) ve Storeden nasıl Application yükleneceğini sizlere anlattım. Paylaştığım bilgilerin sizlere yararlı olması dileğiyle bir başka makalemizde görüşmek üzere.

Leave a Comment
  • Please add 7 and 3 and type the answer here:
  • Post
Wiki - Revision Comment List(Revision Comment)
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Comments
Page 1 of 1 (1 items)
Wikis - Comment List
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Posting comments is temporarily disabled until 10:00am PST on Saturday, December 14th. Thank you for your patience.
Comments
  • Fernando Lugão Veltem edited Original. Comment: alter title added tr-TR

Page 1 of 1 (1 items)