نصب دومین کنترولر نوشتنی RWDC اضافه (fa-IR)

نصب دومین کنترولر نوشتنی RWDC اضافه (fa-IR)

نصب دومین کنترولر نوشتنی RWDC  اضافه

 

شما یک سرور را با نصب فایل های باینری binaries برای سرویس دومین اکتیو دایرکتوری و پیکربندی آن توسط ویزارد اینستال سرویس دومین اکتیو دایرکتوری Dcpromo.exe تبدیل به دومین کنترولر میکنید. اگر شما برای اولین بر در یک ویندوز ۲۰۰۰ یا ۲۰۰۳ میخواهید ویندوز سرور ۲۰۰۸ را مستقر کنید، شما باید فصل دوم: راه اندازی ویندوز سرور ۲۰۰۸، را بخوانید .

هر کامپیوتری که روی آن ویندوز سرور ۲۰۰۸ در حال کار است، میتواند به عنوان دومین کنترولر عمل کند. اصولا دومین کنترولرها سرورهای دیتابیس با دایرکتوی گسترده، نرم افزار و ویژگی های replication هستند. به همین دلیل، سخت افزاری که شما برای دومین کنترولر انتخاب میکنید، باید قوی و قدرتمند باشد. شما باید به پردازنده processor ، حافظه memory و پیکربندی دیسک سخت hard disk به دقت توجه یا نگاه کنید .

در بسیاری از موارد، شما دومین کنترولرها را روی سخت افزاری که دارای پردازندهای متعدد و سریع است اینستال میکنید. این به دومین کنترولر کمک میکند تا به صورت کارآمد، درخواستهای replication و تولید توپولوژی topology generation را اداره کند. وقتی شما دومین دومین کنترولر را در forest اینستال میکنید، دانش جستجوگر سازگاری Knowledge Consistency Checker – KCC آغاز به کار بر روی هر دومین کنترولر میکند. KCC نه تنها توپولوژی replication را تولید میکند، بلکه آن تغییرات و شکست ها یا خطاها داخل توپولوژی را نیز اداره میکند. به صورت پیشفرض، KCC هر ۱۵ دقیقه در توپولوژی تجدید محاسبه میکند. به این علت که پیچدگی، توپولوژی replication را افزایش میدهد، برای محاسبه آن احتیاج به قدرت پردازش میباشد. شما احتیاج دارید که استفاده از پردازنده را مانیتور کنید و در صورت احتیاج آن را ارتقاء دهید .

علاوه بر فرایندهای استاندارد در حال اجرا، دومین کنترولرها باید فرایند مربوط به عملیات موتور ذخیره سازی storage engine operations ، چک کردن دانش سازگاری knowledge consistency checking ، تکرار replication و جمع آوری زباله garbage collection را اجرا کنند. اغلب دومین کنترولرها باید حداقل ۲ گیگابایت GB حافظه برای اینستال به صورت سرور کامل full و ۱ گیگابایت GB برای اینستال سرور به صورت core داشته باشند . شما احتیاج دارید که استفاده از پردازنده را مانیتور کنید و در صورت احتیاج آن را ارتقاء دهید .

با توجه به دیسک های سخت hard disks ، شما احتیاج به بررسی تحمل خطا fault tolerance و نیاز ظرفیت ذخیره سازی storage capacity دارید. دومین کنترولرها باید از درایوهای تحمل خطا استفاده کنند تا در مقابل شکستها یا خطاهای مربوط به system volume یا هر volume که برای اکتیو دایرکتوری استفاده میشود، محافظت شوند. توصیه من این است که از RAID استفاده کنید. برای system volume از RAID1 استفاده کنید و برای volume دیتا از RAID5 استفاده کنید. RAID سخت افزاری برتر یا بهتر از RAID نرم افزاری میباشد. نیاز ظرفیت ذخیره سازی بستگی به تعداد اشیاء که ارتباط به یوزرها، کامپیوترها، گروه ها و منابعی که داخل اکتیو دایرکتوری ذخیره میشوند، دارد. هر volume ذخیره سازی باید دارای فضای خالی مناسب در همه زمان برای اطمینان از کارایی عملیاتی مناسب باشد .

وقتی شما یک دومین کنترولر را به دومین موجود و در حال کار اضافه میکنید، شما باید در نظر بگیرید که آیا میخواهید برای اینستال از media استفاده کنید یا از پایه و ابتدا from scratch دومین کنترولر را اینستال کنید. با هر دو روش، شما احتیاج به لاگان کردن بر روی ماشین محلی local machine با اکانت local Administrator یا اکانتی که دسترسی و مجوز administrator بر روی ماشین محلی دارد، دارید. سپس نصب و راه اندازی آغاز میشود. شما همچنین نیاز به اعتبار برای یک اکانت که عضو گروه Domain Admins برای دومین ای که میخواهید دومین کنترولر را در آن اینستال کنید، دارید. از آنجایی که این امکان وجود دارد که دومین کنترولر به دومین وارد شود، لزومی ندارد که سرور شما به دومین join شده باشد .


کتاب مشاور جیبی ادمینهای اکتیو دایرکتوری


Leave a Comment
  • Please add 1 and 4 and type the answer here:
  • Post
Wiki - Revision Comment List(Revision Comment)
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Comments
  • Patris_70 edited Revision 2. Comment: added contents link

  • Patris_70 edited Original. Comment: completed

Page 1 of 1 (2 items)
Wikis - Comment List
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Posting comments is temporarily disabled until 10:00am PST on Saturday, December 14th. Thank you for your patience.
Comments
  • Patris_70 edited Original. Comment: completed

  • Patris_70 edited Revision 2. Comment: added contents link

Page 1 of 1 (2 items)