اضافه کردن دومین کنترولر نوشتنی با استفاده از Installation Media (fa-IR)

اضافه کردن دومین کنترولر نوشتنی با استفاده از Installation Media (fa-IR)

اضافه کردن دومین کنترولر نوشتنی با استفاده از Installation Media

اینستال کردن اکتیو دایرکتوری با استفاده از media اجازه میدهد تا ویزارد سرویس دومین اکتیو دایرکتوری برای بدست آوردن اطلاعات اولیه پیکربندی Configuration ، طرح Schema ، دایرکتوری پارتیشن های دومین Domain directory partitions و به صورت اختیاری  SYSVOL ، این اطلاعات را از backup media بخواند و این کار را از طریق هماهنگی یا تقارن کامل full synchronization با استفاده از شبکه نکند. به این ترتیب، شما یک دومین کنترولر را با استفاده از media backup ای که از یک دومین کنترولر دیگر ساخته شده راه اندازی میکنید و نه با استفاده از عملیات replication در شبکه. اگرچه آن برای بازگردانی restore دومین کنترولر معیوب طراحی نشده است، اما این روش به شما در راه اندازی دومین کنترولرهای اضافی در زمان کمتر و کاهش ترافیک شبکه، تسریع روند نصب دومین کنترولر و بدست آوردن دیتا دایرکتوری پارتیشن هماهنگ کمک میکند .

شما میتوانید از یک دومین کنترولر ۳۲ بیتی برای ساخت installation media استفاده کرده و سپس آن را برای دومین کنترولر ۶۴ بیتی استفاده کنید و بالعکس. برای نصب اکتیو دایرکتوری با استفاده از media ، دستورالعمل های زیر را دنبال کنید :

جدیدترین media backup را استفاده کنید تا تعداد به روز رسانی هایی updates که با استفاده از replication باید انجام شود، کاهش پیدا کند .

از یک backup که از دومین کنترولری با سیستم عامل operating system مشابه در حال کار میباشد و در همان دومینی است که دومین کنترولر جدید در آن قرار خواهد گرفت، استفاده کنید .

backup را در یک درایو لوکال local drive سروری که میخواهید پیکربندی کنید کپی کنید. شما نمیتوانید این backup را از مسیرهای Universal Naming Convention - UNC و یا از درایوهای مپ شده mapped drives استفاده کنید .

به هیچ عنوان از backup media ای که زمانش قدیمی تر از tombstone lifetime دومین استفاده نکنید. اگر backup media شما قدیمی تر از زمان tombstone lifetime باشد، اینستال کردن اکتیو دایرکتوری با شکست مواجه خواهد شد .

شما میتوانید installation media را با استفاده از مراحل زیر ایجاد کنید :

به یک دومین کنترولر لاگان کنید. روی یک دومین کنترولر نوشتنی RWDC (قابلیت نوشتن)، اکانتی که شما استفاده میکنید باید عضو گروه Administrators ، Server Operators ، Domain Admins یا Enterprise Admins باشد. روی یک دومین کنترولر خواندنی RODC ، یک delegated user میتواند installation media را از روی یک دومین کنترولر خواندنی دیگر ایجاد کند .

Start را کلیک کرده، سپس روی کنسول داس (خط فرمان) Command Prompt کلیک سمت راست کرده، و Run As Administrator را کلیک کنید و کنسول داس را باز کنید. زمانی که کنسول داس باز شد، ntdsutil را تایپ کنید . این کار ابزار مدیریت سرویس دایرکتوری Directory Services Management tool را آغاز میکند .

 وقتی ntdsutil ظاهر شد، شما activate instance ntds را تایپ میکنید. این اکتیو دایرکتوری را ست میکند تا سرویس دایرکتوری نمونه directory service instance با آن کار کند .

ifm کلمه را تایپ کنید تا به اینستال از media دسترسی پیدا کنید. سپس یکی از این فرامین را تایپ کنید، هر جایی که FolderPath نوشته شده، مسیر کامل فولدری است که در آن فایل های اکتیو دایرکتوری backup media ذخیره میشود :

Create Full FolderPath : یک media backup نوشتنی کامل اکتیو دایرکتوری ایجاد میکند. شما میتوانید این media backup را برای اینستال کردن یک دومین کنترولر نوشتنی RWDC یا یک دومین کنترولر خواندنی RODC استفاده کنید .

Create RODC FolderPath : یک media backup فقط خواندنی اکتیو دایرکتوری ایجاد میکند. شما میتوانید این media backup را برای اینستال کردن یک دومین کنترولر خواندنی RODC استفاده کنید . این media backup دارای اعتبارات امنیتی security credentials م��نند پسوردها نمیباشد.

Ntdsutil از پارتیشن های اکتیو دایرکتوری یک snapshots تهیه میکند. وقتی ایجاد این snapshots به پایان رسید، Ntdsutil در صورت لزوم snapshots را mounts میکند و سپس این media backup دیتای اکتیو دایرکتوری را یکپارچه سازی defragment میکند. روند پیشرفت یکپارچه سازی defragment به صورت درصد نشان داده میشود .

سپس Ntdsutil رجیستری دیتاهای مربوط به اکتیو دایرکتوری را کپی میکند. زمانی که این کار تمام شود، Ntdsutil هر snapshots را که با آن کار میکرده است، unmounts میکند. فرایند باید با موفقیت به اتمام برسد. اگر که اینگونه نباشد، مشکلاتی که سبب شده عملیات با موفقیت انجام نشود، مانند دیسک مورد نظر دارای فضای خالی مورد نیاز نیست و یا شما مجوز کافی برای کپی کردن فایل ها در مسیر مورد نظر را ندارید و غیره را یادداشت و برطرف کنید .

سپس وقتی ifm ظاهر شد quit را تایپ کرده و اجرا میکنیم و وقتی ntdsutil ظاهر شد، دوباره quit را تایپ کرده و اجرا میکنیم.

حال media backup را در یک درایو لوکال local drive سروری که میخواهید اکتیو دایرکتوری را روی آن اینستال کنید، کپی کنید .

روی سروری که میخواهید به دومین کنترولر تبدیل کنید، ویزارد اینستال سرویس دومین اکتیو دایرکتوری را با مد Advanced Installation استفاده کنید. مراحل قبلی را برای اینستال و اضافه کردن دومین کنترولر بدون استفاده از media مرور کنید. بعد از انتخب گزینه های اینستال، نصب و هر گزینه مربوط به DNS ، شما صفحه Install From Media را مشاهده خواهید کرد. در این صفحه، گزینه Replicate From Media Stored At The Following Location را انتخاب کنید و سپس محلی که فایل های backup media در آن است تایپ کنید و یا Browse را کلیک کرده و مسیر را پیدا و مشخص کنید .

از این به بعد، بقیه مراحل دقیقا شبیهه مراحل که در اضافه کردن دومین کنترولر نوشتنی RWDC   با استفاده از Replication قبلا توضیح داده شده، میباشد.

دنیای واقعی: اشیایی که بعد از ساخت media ، اصلاح شدند  modified ، اضافه added و یا حذف شدند deleted باید replicated شوند. اگر به تازگی media ساخته یا ایجاد شده باشد، میزان replication به مقدار قابل توجهی کم میشود، در غیر اینصورت مقدار بیشتر میشود . تنها دیتائی که باید به صورت کامل از دومین کنترولر دیگر replicate شود، دیتای SYSVOL میباشد. اگر چه شما میتوانید با استفاده از ویژگی فرمان Ntdsutil ، فولدر SYSVOL را به installation media اضافه کنید، اما از فولدر SYSVOL در installation media نمیتوان مورد استفاده قرار گیرد، زیرا نباید در زمانی که سرویس دومین اکتیو دایرکتوری روی یک سرور ویندوز سرور ۲۰۰۸ آغاز میشود، SYSVOL دردسترس باشد (نباید وجود داشته باشد) .


کتاب مشاور جیبی ادمینهای اکتیو دایرکتوری

Leave a Comment
  • Please add 3 and 2 and type the answer here:
  • Post
Wiki - Revision Comment List(Revision Comment)
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Comments
  • Patris_70 edited Original. Comment: added contents link

Page 1 of 1 (1 items)
Wikis - Comment List
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Posting comments is temporarily disabled until 10:00am PST on Saturday, December 14th. Thank you for your patience.
Comments
  • Patris_70 edited Original. Comment: added contents link

Page 1 of 1 (1 items)