حذف دومین کنترولرهای اضافی (fa-IR)

حذف دومین کنترولرهای اضافی (fa-IR)

حذف دومین کنترولرهای اضافی Additional

 

شما میتوانید یک دومین کنترولر اضافی را با استفاده از مراحل زیر حذف کنید :

برای آغاز ویزارد اینستال سرویس اکتیو دایرکتوری، Start را کلیک کرده و dcpromo را در جعبه جستجو Search box تایپ میکنیم و سپس کلید Enter را فشار میدهیم.

زمانی که ویزارد آغاز میشود، آن میخواهد ببیند و تایید کند که آیا کامپیوتر یک دومین کنترولر است. همانطور که در شکل ۷-۳ میبینید، شما باید یک پیغام مشاهده کنید که سرور در حال حاضر یک دومین کنترولر است و با ادامه دادن سرویس اکتیو دایرکتوری از روی این سرور حذف میشود.، سپس Next را کلیک کنید .

 

شکل ۷-۳ آغاز حذف اکتیو دایرکتوری

اگر دومین کنترولر یک سرور گلوبال کاتالوگ باشد، همانطور که در شکل ۸-۳ نشان داده شده است، به شما یک پیغام هشدار داده میشود که مطمئن شوید قبل از هر کار سرورهای گلوبال کاتالوگ دیگر در دسترس باشند. قبل از آنکه Next را کلیک کنید و ادامه دهید، همانطور که در قبل توضیح داده شد، مطمئن شوید که یک یا چند سرور گلوبال کاتالوگ در دسترس باشند .

 

شکل ۸-۳ مطمئن شوید که شما بطور اتفاقی آخرین سرور گلوبال کاتالوگ را پاک نمیکنید

در صفحه حذف دومین Delete The Domain ، بدون آنکه چیزی را انتخاب کنید، Next را کلیک کنید. اگر دومین کنترولر شما آخرین در دومین است، شما یک هشدار که در شکل ۹-۳ نشان داده شده، خواهید دید. در این مورد، توصیه من به شما این است که No را کلیک کنید و سپس Cancel را کلیک کنید، که سبب میشود شما از ویزارد خارج شوید تا تمام کارهای لازم را قبل از حذف آخرین دومین کنترولر انجام دهید. وقتی شما کارهای لازم را انجام دادید و آماده هستید، شما باید قسمت بعدی حذف آخرین دومین کنترولر را که در بعد میباشد، بخوانید.

 

شکل ۹-۳ مطمئن شوید که بطور اتفاقی آخرین دومین کنترولر را حذف نمیکنید

اگر دومین کنترولر آخرین سرور DNS برای یک یا چند Active Directory integrated zones باشد، یک پیغام هشدار ظاهر میشود که به شما اخطار میدهد که شما نمیتوانید نام ها را در zones های گفته شده resolve کنید. قبل از اینکه با کلیک کردن ادامه دهید، شما باید اطمینان حاصل کنید که سرورهای DNS دیگر برای zones های گفته شده موجود میباشد .


اگر دومین کنترولر دارای
application directory partitions باشد، در صفحه بعدی همانطور که در شکل ۱۰-۳ مشاهده میکنید، شما صفحه Application Directory Partitions را خواهید دید و شما نیاز به کارهای زیر دارید :

اگر میخواهید هر application directory partitions که در اکتیو دایرکتوری ذخیره شده است را حفظ کنید، شما نیاز به برنامه ای که پارتیشن را ایجاد کرده، برای استخراج و ذخیره داده های مربوط به پارتیشن دارید. اگر برنامه چنین ابزاری ندارد، شما میتوانید به ویزارد اجازه دهید که این directory partitions ها را حذف کند. وقتی شما آماده برای حذف اکتیو دایرکتوری شدید، شما میتوانید Refresh را کلیک کرده تا لیست به روز رسانی شود و تغییرات را مشاهده کنید .

Next را کلیک کنید. مشخص یا تایید کنید که میخواهید تمام application directory partitions را روی دومین کنترولر با انتخاب گزینه مربوطه حذف کنید و سپس را Next کلیک کنید. به خاطر داشته باشید، حذف آخرین کپی مربوط به application partition ، تمام دیتاهای مربوط به آن پارتیشن را حذف میکند .

شکل ۱۰-۳ اطمینان حاصل کنید که بطور اتفاقی آخرین کپی application partition ها را پاک نمیکنید

ویزارد DNS را چک میکند تا هر delegations فعال را برای سرور ببیند که نیاز به حذف دارد. اگر صفحه Remove DNS Delegation ظاهر شد، همانند شکل ۱۱-۳ که مشاهده میکنید، اطمینان حاصل کنید که Delete The DNS Delegations Pointing To This Server انتخاب شده باشد. سپس Next را کلیک کنید. اگر شما در این لحظه delegations را حذف نکنید، شما احتیاج دارید که به صورت دستی manually و از طریق کنسول DNS این کار را انجام دهید .

شکل ۱۱-۳ بازبینی و تایید کنید که میخواهید DNS delegations ها را حذف کنید

اگر شما در حال حذف DNS Delegations میباشید، ویزارد تنظیمات DNS را چک و بررسی میکند، اعتبار شما را چک میکند و تلاش میکند با یک سرور DNS در دومین ارتباط برقرار کند. اگر شما احتیاج به اعتبار اضافی برای حذف DNS Delegations دارید، پنجره یا جعبه امنیتی ویندوز نمایش داده میشود. اعتبار ادمین را برای میزبانی که در آن قرار دارد وارد کنید و OK را کلیک کنید .

در صفحه Administrator Password ، از شما درخواست نوشتن و تایید پسورد برای اکانت لوکال ادمین بر روی سرور میشود. شما احتیاج دارید تا یک پسورد برای اکانت لوکال ادمین مشخص کنید، چون دومین کنترولرها اکانت های لوکال ندارند اما سرورهای مستقل یا سرورهای member اکانت لوکال ادمین دارند و وقتی که اکتیو دایرکتوری حذف میشود این اکانتها ساخته میشوند. Next را کلیک کرده و ادامه دهید .

در صفحه خلاصه Summary ، گزینه های را بررسی کنید. اگر بخواهید، میتوانید این تنظیمات را بیرون برده Export و در یک فایل پاسخ answer file ذخیره کنید که میتوانید از آن برای demote کردن دومین کنترولرهای دیگر به صورت unattended استفاده کنید. وقتی دوباره Next را کلیک کنید، ویزارد از گزینه هایی که شما انتخاب کردید استفاده کرده و دومین کنترولر را demote میکند. این کار دقایقی طول میکشد.

توجه: اگر به روز رسانی به دومین های دیگر در با عملیات replication ارسال نشده باشد، دومین کنترولر این به روز رسانی را با عملیات replication ارسال میکند و سپس ویزارد آغاز به demote کردن میکند. اگر دومین کنترولر یک سرور DNS هم باشد، دیتای DNS در پارتیشن های ForestDnsZones و DomainDnsZones حذف میشود. اگر این دومین کنترولر آخرین سرور DNS در دومین باشد، آخرین کپی از اطلاعات DNS در دومین حذف  میشود. همه رکوردهای DNS از بین میروند و شما مجبور هستید که دوباره ایجاد  کنید .

در آخر، در صفحه ویزارد اینستال سرویس دومین اکتیو دایرکتوری، را Finish کلیک کنید. شما میتوانید Reboot On Completion را انتخاب کرده تا سرور به صورت اتوماتیک restart شود یا میتوانید بعد از این که حذف اکتیو دایرکتوری تمام شد، این کار را انجام دهید .

وقتی یک دومین کنترولر اضافی از دومین حذف میشود، ویزارد اینستال سرویس دومین اکتیو دایرکتوری این کار ها را انجام میدهد :

اکتیو دایرکتوری و سرویس های مربوطه را از روی سرور حذف میکند و آن را تبدیل به سرور member در دومین میکند .

نوع اکانت کامپیوتر را تغییر میدهد و اکانت کامپیوتر را از Domain Controllers container اکتیو دایرکتوری به Computers container منتقل میکند .

تمام رول های operations master را از روی سرور به یک دومین کنترولر دیگر در دومین منتقل میکند .

DNS را به روز رسانی میکند تا تمام رکوردهای SRV دومین کنترولر حذف شوند .

یک دیتای مدیریت امنیتی اکانتهای لوکال local Security Accounts Manager - SAM و  یک اکانت لوکال ادمین local Administrator ایجاد میکند .

دنیای واقعی: وقتی شما یک دومین  کنترولر را حذف کنید، اشیاء مربوط به سرور از پارتیشن دایرکتوری دومین domain directory partition به صورت اتوماتیک حذف میشوند. با این حال، شی سرور دومین کنترولر حذف شده در پارتیشن پیکربندی دایرکتوری configuration directory partition میتواند child objects داشته باشد که به صورت اتوماتیک حذف نمیشوند. برای اطلاعات بیشتر در این مورد به "تایید حذف اشیاء سرور حذف شده" بعدا در این فصل مراجعه کنید .


کتاب مشاور جیبی ادمینهای اکتیو دایرکتوری

 

Leave a Comment
  • Please add 5 and 5 and type the answer here:
  • Post
Wiki - Revision Comment List(Revision Comment)
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Comments
  • Patris_70 edited Revision 1. Comment: added contents link

  • Patris_70 edited Original. Comment: completed

Page 1 of 1 (2 items)
Wikis - Comment List
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Posting comments is temporarily disabled until 10:00am PST on Saturday, December 14th. Thank you for your patience.
Comments
  • Patris_70 edited Original. Comment: completed

  • Patris_70 edited Revision 1. Comment: added contents link

Page 1 of 1 (2 items)