1- فایل بک آپ AllCriticall چیست ؟
فایلی است شامل تمامی پارتیشن هایی که حاوی تمامی اطلاعات حیاتی مربوط به سیستم عامل است.

2- چه کاری شما با Critical Volume ها انجام میدهید ؟
بک آپ مربوط به Critical شامل تمامی فایل های بوت سیستم عامل است (در حقیقت شامل تمامی فایل هایی است که در عملکرد درست سیستم عامل نقش دارند.)هنگامی که سیستم عامل دچار مشکل شده باشد شما با ریکاوری این پارتیشن های Critical ، می توانید دوباره سیستم را راه اندازی کنید.

3- اگر شما فایل بک آپ Critical داشته باشید .آیا میتوانید System State ریکاوری را انجام دهید و فایل IFM جهت راه انداری ادیشنال ایجاد کنید ؟
بله میتوانید.تفاوتی بین اینکه شما SSR و ساخت IFM را از فایل بک آپ Critical یا System State انجام دهید وجود ندارد.در واقع ALL Critical شامل مجموعه ای از فایل ها است که System State را هم دربر دارد.

4- فرض کنید که هارد سرور شما دچار مشکل شده است ، و حالا تصمیم گرفته اید که سرور را با DVD بوت کنید و عملیات ریکاوری توسط فایل SSB انجام دهید ، آیا این کار درست است ؟
خیراین کار اشتباه است. زیرا System State شامل فایل بوت نیست و نمی توانید عملیات ریکاوری را به این صورت انجام دهید . در حقیقت هنگامی که هارد یا سیستم عامل دچار مشکل شود شما احتیاج به فایل بک آپ Critical دارید. هنگامی که سرویس اکتیودایرکتوری دچار مشکل شد شما میتوانید بر روی همان سیستم با استفاده از فایل بک آپ System State عملیات ریکاوری را توسط کلید F8 انجام دهید.

5-فرض کنید که شما به ریکاوری سیستم عامل (disaster recovery)احتیاج ندارید ،و SSB از نظر حجمی نسبت به ALLCritical کوچک
تر است ، پس با توجه به این نکته میتوانیم هر روز بک آپ SSB بگیریم ؟
این درست است که حجم SSB نسبت به all critical کمتر است : زیرا Critical علاوه بر system state شامل فایل های دیگر هم میباشد در صورتی که SSB فقط شامل فایل های System State می باشد.
اما اگر هر روز بخواهید بک آپ SSB بگیرید طبق محاسبات زیر فضای بیشتری می گیرد.
بک آپ از ALL Critical :
روز اول : شما از Critical به صورت کامل بک آپ گرفته اید و "x" تا فضا گرفته است.
روز دوم: باتوجه به اینکه Critical از ویژگی incremental پشتیبانی میکند . فقط از تغییرات بک آپ گرفته شده است و "c" تا فضا گرفته است.
پس جمع کل می شود :x+c

بک آپ از SSB :
روز اول : شما از System State بک آپ گرفته اید و "Y"تا فضا گرفته است.
روز دوم : با توجه به اینکه system state فقط به صورت فول بک آپ گرفته می شود پس علاوه بر حجم روز قبل"Y" ، تغییرات "c"هم به آن اضافه می شود.
پس جمع این دو روز
: (Y+(Y+C

6- هنگام اجرای بک آپ All Critical ، میبینم که نسبت به بک آپ SSB سرعت بالاتری دارد . چرا ؟
زیرا بک آپ گیری توسط AllCritical از یک پارتیشن در لول بولک می باشد (هنگامی که فقط هارد شامل اطلاعات سیستمی باشد)در نتیجه سرعت آن نسبت به SSB که باید ابتدا تک تک فایل ها را شناسایی کند و سپس تصمیم به بک آپ گیری کند ، بیشتر است.
البته این قانون همیشه درست نیست . فکر کنید که یک هارد 150 گیگ بایتی دارید که 10 گیگ آن شامل اطلاعات سیستمی و بقیه شامل عکس وفیلم میباشد در این جا مطمئنا زمان بک آپ گیری All Critical بسیاز بیشتر از SSB می باشد زیرا مقدار داده بسیار بیشتر است.

**به یاد داشته باشید حتی با تنظیات مربوط به Performance در کنسول بک آپ گیری ، نوع و پرفورمنس IO تاثیر بسزایی در سرعت بک آپ گیری (خواندن و نوشتن) اطلاعات دارد.

در جدول زیر به طور خلاصه تفاوت های بین All Critical  و SSB نمایش داده شده است :

System State Backup All critical Backup Type
Yes Yes Smaller Size
Yes No Incremental Target Usage
Yes Yes System State Recovery
Yes Yes IFM
Yes No Disaster Recovery from Setup DVD
Yes No Faster Backup Performance