معرفی Folder Redirection (fa-IR)

معرفی Folder Redirection (fa-IR)

در این ویکی قصد داریم به معرفی  Folder Redirection بپردازیم .
این ویکی بر اساس لینک زیر و  و قابل اعمال به سیستم های زیر است :
 Windows 8, Windows Server 2008 R2, Windows Server 2012

Folder Redirection Overview

فایل ها و تنظیمات کاربران اغلب در سیستم لوکال خودشان در زیر پوشه Users درایو اصلی ویندوز که اغلب با نام C شناخته میشود، ذخیره می شود . این فایل ها در یوزر پروفایل تنها توسط همان کامپیوتر قابل دسترسی هستند.  که این کار باعث میشود تا کاربران در استفاده از کامپیوتر های دیگر محدودیت داشته باشند یا کاربرانی که با بیش از یک کامپیوتر استفاده میکنند باید اطلاعات شان و همچنین تنظیمات شان بین چندین کامپیوتر هماهنگ سازی شود.

دو تکنولوژی  برای رفع این مشکل به وجود آمد :

 Roaming Profiles و Folder Redirection ؛ این دو تا تکنولوژی هر کدام مزایای خاص خودشان را دارند و همچنین میتوان ان ها را با هم استفاده کرد تا کاربر بدون در نظر گرفتن ان که به کدام سیستم لاگین می کند؛ بتواند با یک تجربه کاری یکسان از قبیل صفحه نمایش ، تنظیمات و اسناد و تصاویرش روبرو شود.

همچنین مدیریت راحت تر و فراتر را برای مدیران قرار داده است.

Folder Redirection به مدیران اجازه می دهد تا مسیر یک پوشه را به پوشه ای دیگر در یک محل جدید redirect کنند.  این محل میتواند یک پوشه بر روی همان کامپیوتر باشد یا اینکه یک پوشه اشتراک گذاشته شده  بر روی شبکه باشد. کاربران به راحتی با فایل هایشان کار میکنند و هرگز این احساس را ندارند که این فایل های بر روی پوشه اشتراکی در شبکه  است ، در حقیقت اطلاعات درون پوشه برای کاربران بر روی هر کامپیوتری که در شبکه لاگین میکنند موجود است .

برای دسترسی به تنظیمات Folder Redirection در گروپ پالیسی میتوانید به مسیر زیدر بروید.

[Group Policy Object Name]\User Configuration\Policies\Windows Settings\Folder Redirection 

ویژگی های Folder Redirection شامل موارد زیر است :

توانایی redirect بیش از یک پوشه از پوشه های یوزر پروفایل  به نسبت سیستم عامل قدیمی تر . این پوشه شامل Contacts , Downloads , Favorites ,Links , Music , Saved Games , Searches ,  و  Videos هستند.

شما قادر خواهید بود تا  تنظیماتی برای پوشه های redirect شده به ویندوز 2000 ، ویندوز سرور 2000 ، ویندوز XP ، ویندوز سرور 2003 اعمال کنید. همچنین شما میتوانید مشخص کنید که تنظیماتی که شما بر روی ویندوز سرور 2008R2 ، ویندوز 7 ، ویندوز سرور 2008 ، یا ویندوز ویستا  اعمال کردید به سیستم عامل های قدیمی تر نیز اعمال شود یا تنها به همین دسته از این سیستم عامل ها اعمال شود.

برای سیستم عامل های قدیمی تر شما نمیتوانید تمام پوشه هایی که در بالا گفته شده را redirect کنید. برای آن دسته از سیستم عامل ها شما فقط می توانید پوشه های Application Data , Desktop , My Documents , My Pictures , و  Start Menuرا redirect کنید . این گزینه در تب Settings  در Properties  پوشه در زیر Select the redirection settings for [FolderName]  قرار دارد.

گزینه های مثل Music , Pictures ,  و  Videos  در زیر پوشه ای به نام Documents  قرار دارند. در سیستم عامل های قدیمی تر نسبت به ویندوز ویستا  ، این پوشه های خودشان زیر پوشه ای از پوشه Documents  بودند. شما میتوانید برای جلوگیری از مشکلاتی مانند نام گذاری و تفاوت های ساختاری پوشه میان سیستم های های قدیمی تر و امروزی از تب Target  در Properties  پوشه در زیر بخش Settings  استفاده کنید.

توانایی redirect پوشه Start Menu  به یک مسیر خاص برای همه یوزرها . در ویندوز XP ، پوشه Start Menu  تنها میتواند به یک پوشه اشتراک گذاشته شده redirect شود.

noteنکته

Redirect پوشه Start Menu    برای همه یوزر ها تنها قابلیت جدید است که در سایر پوشه ها در ویندوز ویستا و ویندوز های بعدی شما میتوانستید یک مسیر را را برای همه یوزرها انتخاب کنید.

در زیر لیست پوشه های که میتوانند redirect  شود را مشاهده می کنید. شما میتوانید برای تنظیمات Folder Redirection از گروپ پالیسی استفاده کنید.


 Folder in Windows 7 and Windows Vista

Equivalent Folder in Earlier Windows Operating Systems

AppData/Roaming

Application Data

Contacts

Not Applicable

Desktop

Desktop

Documents

My Documents

Downloads

Not Applicable

Favorites

Not Applicable

Links

Not Applicable

Music

Not Applicable

Pictures

My Pictures

Saved Games

Not Applicable

Searches

Not Applicable

Start Menu

Start Menu

Videos

Not Applicable


مزایای Folder Redirection :

کاربران با هر سیستمی که درون شبکه قرار دارد؛لاگین کنند میتوانند همواره به فایل هایشان دسترسی داشته باشند.

تکنولوژی Offline File که بصورت پیشفرض فعال است (البته برای ویندوز 8 غیر فعال است) به کاربران این قابلیت را اعطا میکند که اگر آنها به شبکه متصل نبودند بتوانند به پوشه هایشان دسترسی داشته باشند. این ویژگی برای آن دسته از کاربرانی خوب است که از کامپیوتر های قابل حمل استفاده می کنند.

اطلاعات بر روی یک پوشه اشتراک گذاشته شده ذخیره میشود ، که این کار باعث میشود تا اطلاعات کاربران به راحتی بکاپ گرفته شود و همچنین امنیت فایل های بیشتر میشود .

شما  میتوانید از Roaming User Profiles در کنار Folder Redirection استفاده کنید تا حجم کلی فایل های  Roaming Profile کاهش بدهید . با این کار شما فرایند لاگین و لاگ آف را برای کاربران موثرتر ایجاد می کنید . زمانی که شما Folder Redirection  با  Roaming User Profiles پیاده سازی میکند ؛ اطلاعات هماهنگ شده با Folder Redirection بخشی از Roaming Profile نیست و آن قبلا در پشت زمینه توسط Offline Files پس از اینکه یوزر لاگین میکند هماهنگ میشود. بنابراین یوزر هنگامی که ان لاگین یا لاگ اف می می کند، زمانی طولانی را برای هماهنگ کردن اطلاعاتش منتظر نمی ماند.

دقت داشته باشید که اگر اطلاعات کاربر را به هارد دیسکی منتقل کنید که در آن سیستم عامل نصب نیست بهتر است زیرا این کار باعث می شود تا اطلاعات در زمانی که شما مجبور به reinstall  شوید؛ امن تر بماند.

به عنوان مدیر شبکه یا سازمان  شما میتوانید از گروپ پالیسی برای تنظیم disk quotas استفاده کنید ، شما میتوانید فضای تخصیص داده شده به پوشه های user profile محدود کنید .

نحوه انتخاب یک مقصد برای Folder Redirection :

در تب Target در قسمت Properties  پوشه ،  شما می توانید مکانی برای پوشه  redirect شده بر روی شبکه یا در یوزر پروفایل لوکال انتخاب کنید. شما میتوانید تنظیمات زیر را نیز انجام دهید.

Basic—Redirect everyone's folder to the same location 

با اعمال این گزینه شما میتوانید پوشه هر شخص را به مکان یکسان redirect کنید البته به شرطی که تمام کاربران در آن GPO قرار داشته باشند. برای این گزینه شیما گزینه های زیر را بر ای مشخص کردن مکانی برای مقصد نیز دارید.

Create a folder for each user under the root path 

این گزینه یک پوشه در آدرس \\server\share\User Account Name\Folder Name  زیر ایجاد میکند. هر کاربر یک آدرس منحصر بفرد برای پوشه های redirect شده دارد.

 

نکته

اگر شما تیک گزینه Also apply redirection policy to Windows 2000, Windows 2000 Server, Windows XP, and Windows Server 2003 operating systems  را در تب Settings   فعال کنید این گزینه برای پوشه Start Menu  غیر قابل دسترس خواهد شد.

Redirect to the following location

این گزینه از یک آدرس صریح و ساده برای پوشه های redirect شده استفاده می کند. این باعث میشود تا چندین کاربر همین مسیر را برای پوشه redirect شده به اشتراک بگذارند.

Redirect to the local user profile location

این گزینه باعث میوشد تا محل پوشه ها را به پوشه Users در یوزر پروفایل لوکال انتقال دهید.

Advanced—Specify locations for various user groups

این گزینه باعث مشیود تا شما بتوانید رفتار redirection را برای پوشه ها بر اساس اعضا گروه امنیتی (security group ) وابسته به  یک GPO مشخص کنید.

Follow the Documents folder 

این گزینه تنها برای Music , Pictures   و  Videos قابل دسترس است . این گزینه باعث میشود تا مشکلات مربوط به تفاوت نامگذاری و ساختار پوشه بین ویندوز 7 و ویستا و سیستم عامل های قدیمی تر حل شود. اگر شما این گزینه را انتخاب کنید؛ دیگر نمی توانید گزینه های دیگر redirection یا policy removal را برای این پوشه ها پیکر بندی کنید و تنظیمات از پوشه Documents   به ارث برده میشوند.

نکته

این رفتار نیز به صورت پیش فرض  در زمانی که شما تیک Also apply redirection policy to Windows 2000, Windows 2000 Server, Windows XP, and Windows Server 2003 operating systems  در تب Settings  برای پوشه Documents  می زنید ؛رخ می دهد.

Not configured 

این تنظیم به صورت پیشفرض قرار دارد . این گزینه در حقیقت پالیسی های مربوط به redirection را از این GPO حذف می کند و یا اینکه اگر GPO دیگری برای پیکر بندی Folder Redirection داشته باشد ، آن اعمال میشود.

 پیکر بندی سایر تنظیمات برای پوشه redirect شده

در تب Settings    مربوط به Properties پوشه های شما میتوانید تنظیمات زیر را فعال کنید.

Grant the user exclusive rights 

این گزینه به صورت پیشفرض فعال است و پیشنهاد میشود که فعال باشد. این گزینه بیانگر این است   چه کسانی دسترسی به این پوشه را ندارند.

Move the contents of [FolderName] to the new location 

این گزینه تمامی اطلاعات یک یوزر که در  پوشه لوکال قرار دارد را به یک پوشه اشتراک گذاشته شده بروی شبکه قرار میدهد.

Also apply redirection policy to Windows 2000, Windows 2000 Server, Windows XP, and Windows Server 2003 operating systems 

این گزینه باعث میشود تا folder redirection بدرستی با ویندوز 7 و ویندوز ویستا و سیستم عامل های قدیمی تر کار کند ، این گزینه برای سیستم عامل های قدیمی تر تنها در پوشه های Application Data , Desktop , My Documents , My Pictures  و  Start Menuموجود است.

نکته

پوشهAppData/Roaming  که در سیستم عامل های قدیمی تر با نام Application Data  شناخته می شد، در ویندوز ویستا شامل چندین زیر پوشه که در سیستم ��امل های قدیمی تر این پوشه خودشان زیر مجوعه از پوشه User Profile بودند. برا ی مثال در سیستم عامل های قدیمی تر پوشه Start Menu در پوشه Application Data  قرار ندارد.

بنابراین اگر شما این گزینه را فعال کنید. ویندوز 7  و ویندوز ویستا پوشه های زیر را بصورت اتوماتیک redirect نمی کنند : Start Menu , Network Shortcuts , Printer Shortcuts , Templates , Cookies, Sent To 

اگر شما این گزینه را فعال نکنید ، ویندوز 7 و ویندوز ویستا بصورت اتوماتیک redirect می کنند همه پوشه های که در پوشه Application Data  قرار دارد.

Policy Removal 

جدول زیر بصورت خلاصه رفتار پوشه های redirect شده و محتوایشان زمانی که GPO اعمال نشده است و بر اساس انتخاب که برای policy removal انجام داده اند. گزینه policy removal در تب Settings  قرار دارد.

 

Policy Removal option

Selected setting

نتایج

Redirect the folder back to the user profile location when policy is removed

Enabled

پوشه به محل یوزر پروفایل خودش باز میگردد

اطلاعات کپی میشود نه جابجا و به محل یوزر پروفایل بازگشته می شوند.

اطلاعات و محتویات از مجل redirect شده پاک نمی شوند.

کار بر به محتویات و اطلاعاتش دسترسی دارد اما فقط بر روی کامپیوتر لوکال .

Redirect the folder back to the user profile location when policy is removed

Disabled

پوشه به محل یوزر پروفایل خودش باز میگردد

محتویات کپی یا جابجا به مجل یوزر پروفایل نمیشوند.

noteنکته

اگر اگر مجتویات یک پوشه کپی نشود به محل پروفایل یوزر ، یوزر نمی تواند آن ها را ببیند.

Leave the folder in the new location when policy is removed

Either  Enabled or   Disabled

پوشه در محل redirected شده باقی می ماند

محتویات در محل redirected شده باقی می ماند

یوزر دارد دسترسی به محتویاتیش در پوشه redirected شده.


برای پیکر بندی Folder Redirection  به لینک زیر مراجعه کنید.

بر روی ویندوز سرور 2012 Folder Redirection پیکر بندی (fa-IR)

Leave a Comment
  • Please add 7 and 1 and type the answer here:
  • Post
Wiki - Revision Comment List(Revision Comment)
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Comments
  • YahyaZahedi edited Revision 4. Comment: Corrected Content.

  • YahyaZahedi edited Revision 3. Comment: Added New Content .

  • YahyaZahedi edited Revision 2. Comment: Added New Content .

  • YahyaZahedi edited Original. Comment: Corrected Content

Page 1 of 1 (4 items)