نصب Hyper-V بر روی ویندوز سرور 2012

 

ابتدا به Server Manager و از منوی Manage  بر روی Add Roles and Features کلیک کنید.

در صفحه Before you begin  بر روی Next کلیک کنید.
در صفحه Select installation type  بر روی Role-based or feature-based installation  و سپس بر روی Next کلیک کنید.در صفحه Select destination server  سرور مورد نظر را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.
در صفحه Select server roles بر روی Hyper-V کلیک و سپس در صفحه جدید باز شده بر روی Add Features کلیک و سپس بر روی Next کلیک کنید.
در صفحه Select features   نیز بر روی Next کلیک کنید.
در صفحه Create Virtual Switches یک کارت شبکه برای ارتباط با سایر کامپیوتر ها انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.در صفحه Virtual Machine Migration بر روی تیک مروبط به گزینه allow this server to send and receive live migration of virtual machine را انتخاب کنید و سپس گزینه Use Credential security support provider  را انتخاب و بر روی Next کلیک کنید.
در صفحه Default Storage حالت پیشفرض را قبول کرده و بر روی Next کلیک کنید.در صفحه Confirm installation selections  گزینه Restart the destination server automatically if required را انتخاب و پس بررسی تنظیمات انجام شده بر روی install کلیک کنید.
سیستم شما به صورت اتوماتیک ریستارت میوشد و دوباره به نصب ادامه می دهد.سپس پس از پایان نصب بر روی Close کلیک کنید.
به Server Manager رفته و بر روی Hyper-V کلیک کنید. سپس در قسمت سمت راست بر روی سرور که رول Hyper-V بر روی آن نصب است راست کلیک کرده و بر روی Hyper-V Manager کلیک کنید، تا وارد پنل مدیریتی Hyper-V بشید.
حال شما میتوانید به مدیریت   Hyper-V بپردازید.

نصب از طریق PowerShell 

برای اینکار کافی است دستور زیر را در پاور شل اجرا کنید.

Install-WindowsFeature –Name Hyper-V -ComputerName <computer_name> -IncludeManagementTools -Restart

Computer_name نام کامپیوتری است که میخواهید رول Hyper-V را بر روی آن نصب کنید.  اگر به صورت مستقیم پشت سیستم قرار دارید و به صورت ریموت آن را نصب نمی کنید. نیاز به وارد کردن -ComputerName <computer_name> نمی باشد.