سلام

در این ویکی قصد داریم به شما نحوه ایجاد یک هارد دیسک مجازی را نشان دهیم.

برای این کار از پنل Action بر روی New وسپس بر روی Hard Disk کلیک کنید.در صفحه Before begin بر روی Next  کلیک کنید تا به مرحله بعد بروید.

در صفحه Choose Disk Format فرمتی که میخواهید برای هارد دیسک مجازی انتخاب کنید را انتخاب کنید.

VHD : فرمتی است که از اولین نسخه Hyper-V ارائه شد و فرمتی مناسبی است ، ولی مشکلاتی از قبیل محدودیت حجم باعث شد تا مایکروسافت به فکر فرمت جدید بیافتد. در این فرمت  شما حداکثر میتوانید هارد دیسکی با حجم 2040 گیگا بایت ایجاد کنید.

VHDX : فرمتی که در Hyper-V سرور 2012 ارائه شد و هم از نظر حجمی بهبود یافته و هم از نظر کارائی بهبود یافته است. در این فرمت  شما حداکثر میتوانید هارد دیسکی با حجم 64 ترابایت ایجاد کنید.در صفحه Choose Disk Type نوع هارد دیسک خود را انتخاب کنید.
Fixed Size

اندازه هارد دیسکی همان مقداری است که شما وارد می کنید بدون درنظر گرفتن اینکه چقدر از حجم مصرف شده و چقدر باقی مانده است. برای ماشین هایی که نسبت به هارد دیسک حساسیت دارند ، این نوع هارد دیسک دارای کارائی بهتری می باشند.

Dynamically Expanding

اندازه هارد دیسک از یک مقدار بسیار کم شروع و بر اساس نیاز افزایش پیدا می کند ، در جاهایی که کارائی دیسک مهم نیست و یا با مشکل منبع ذخیره سازی دارید ، پیشنهاد میشود.

روال فرآیند ایجاد هارد دیسک مجازی برای این دو نوع مثل هم دیگر است ، پس در این جا یک نوع را به دلخواه انتخاب می کنیم و بر روی Next کلیک کنید .

در صفحه Specify Name and Location نام و آدرس مناسب برای ذخیره این هارد دیسک مجازی انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید .
در صفحه Configure Disk شما میتوانید یک هارد دیسک مجازی جدید ایجاد کنید، برای این کار بر روی Create a new bank disk کلیک کنید.

یا اینکه یک هارد دیسک بر اساس محتوای اطلاعات ذخیره شده در یک دیسک فیزیکی ایجاد کنید ، برای این کار بر روی Copy the contents of the specified physical hard disk کلیک کنید و سپس هارد دیسکی را که میخواهید اطلاعات آن بر روی هارد دیسک مجازی جدید منتقل شود را انتخاب کنید.

یا یک هارد دیسک بر اساس محتوای اطلاعات ذخیره شده در یک دیسک مجازی ایجاد کنید ، برای این کار بر روی Copy the contents of the specified virtual hard disk کلیک کنید و سپس هارد دیسک مجازی ای  را که میخواهید اطلاعات آن بر روی هارد دیسک مجازی جدید منتقل شود را انتخاب کنید.
سپس در پنجره Completing The New Virtual Hard Disk  پس از بررسی پیکربندی های که خودتان انجام داده اید بر روی  Finish کلیک کنید.
Differencing

حال بریم سراغ گزینه سوم که روال ایجاد هارد دیسک آن کمی متفاوت است.

در این نوع از هارد دیسک ، هارد دیسک به یک دیسک دیگر که به عنوان والد شناخته میشود ، ارتباط پیدا می کندو در حقیقت تغییرات در این هارد دیسک ذخیره میشود . فرض کنید شما یک هارد دیسک که کهیک ویندوز اماده بر روی ان نصب است دارید و این هارد دیسک را به آن اتصال میدهید ، بدین ترتیب تغییرات سیستم عامل و تغیرات کاربر مثل اطلاعات ، یا پروفایل و ... در این هارد دیسک ذخیره میشود و هارد دیسک اصلی از هر گونه تغیرات در امان است .

 این نوع هارد دیسک برای کارهایی مثل خطایابی و یا آنالیز کاربرد دارد.

در صفحه Specify Name and Location نام و آدرس مناسب برای ذخیره این هارد دیسک مجازی انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید .
در صفحه Configure Disk شما باید یک هارد دیسک مجازی که بعنوان والد این هارد دیسک مجازی انتخاب کنید.
سپس در پنجره Completing The New Virtual Hard Disk  پس از بررسی پیکربندی های که خودتان انجام داده اید بر روی  Finish کلیک کنید.
پایان