در قسمت اول - ما یک (LAB)جدید ایجاد کرده ایم . و سپس فایل ISO نرم افزار System Center 2012 Configuration Manager را extracted   کرده ایم و در سرور AD ، کپی کردیم . سپس ما کانتینر System Management را در سرور AD ایجاد کرده ایم . و دسترسی های لازم را به این کانتینر اختصاص داده ایم. Schema را برای Configuration Manager آماده کردیم . سپس پورت TCP به شماره های 1433، 4022 را جهت SQL replication بین سایت ها باز کردیم. NET Framework 4.0 و بعضی از ویژگی ها را بر روی سرورها نصب کردیم. و سپس installed SQL Server 2008 R2 SP1 CU6 را دانلود و نصب کردیم . سپس تنظیمات مربوط به امنیت و Memory مربوط به SQL را انجام میدهیم. و در پایان ما CAS را نصب کردیم.

در قسمت دوم - در این مرحله ما Primary server و SQL Server 2008 R2 SP1 CU6 را نصب و پیکربندی کردیم. ما در این قسمت Configuration Manager 2012 را بر روی سرور p01 نصب کردیم و عملیات رپلیکیشن با سرور CAS را چک کردیم.

در قسمت سوم - ما متدهای دیسکاوری و boundaries  را پیکربندی کرده ایم و یک boundary group ایجاد کرده ایم . و سپس ما آنها را برای Automatic Site Assignment و Content Location پیکربندی کردیم. حالا ما میخواهیم بعضی از roles ها را برای Hierarchy مان ایجاد کنیم و سپس Custom Client Device Settings را پیکربندی می کنیم و سپس بر روی تمام سیستم هایی که توسط سایت p01 مع آوری شده است ، deploy می کنیم. و سپس ما یک Custom Client User Settings ایجاد میکنیم و آن را بر روی تمام کاربران جمع آوری شده ، به منظور مشخص کردن تنظیمات  User and Device  ،
deploy می کنیم.

من به شما توصیه می کنم لینک های زیر را که از Technet  هستند را جهت بهترین پیکربندی در رابطه با رول Application Catalog ، که ما می خواهیم نصب کنیم ، مطالعه کنید.

  • پیش نیازهای لازم برای مدیریت برنامه ها (Application Management)در نرم افزار Configuration Manager http://technet.microsoft.com/en-us/library/gg682145.aspx
  • پیکربندی Application Catalog و Software Center در نرم افزار Configuration Manager -   
http://technet.microsoft.com/en-us/library/hh489603.aspx


شما رول های Application Catalog  را به سرور Primary تان اضافه می کنید که کاتالوگ (Catalog)قابلیت های جدیدی به کلاینت ها از جمله Deploy  کردن برنامه ها را ارائه می کند . اگر متعجب شدید که چرا دو رول Application Catalog در آنجا اضافه شده است ، به خوبی تفاوت آنها در زیر نشان داده شده است :

  • Application Catalog web service point : این رول اطلاعاتی در مورد نرم افزارهای فعال در Software Library مربوط به Application Catalog website را ارائه می دهد.
  • Application Catalog website point : این رول کاربران را با یک لیست از نرم افزارهای فعال را ارائه می دهد.

توجه : شما باید هر دو رول را بر روی Site یسکان نصب کنید اما لازم نیست که حتما این عملیات را بر روی همان سرور site system یا بر روی همان Active Directory forest نصب کنید. با این حال Application Catalog web service point باید بر روی همان فارستی (forest) که به عنوان site database است ، نصب کنید.


مرحله 1- اضافه کردن رول های Application Catalog Web Service Point و Application Catalog Website Point
نکته : تمامی مراحل زیر را توسط کاربر smsadmin بر روی سرور P01 اجرا کنید.


توجه : در یک hierarchy  که چندین سرور Primary به همراه یک CAS دارید. شما باید رول ها را به Primary Site اضافه کنید. همان طور که در زیر می بینید ما رول Application Catalog را بر روی سرور Primary فعال کرده ایم نه بر روی سرور CAS . شما می توانید این پیکربندی (اضافه کردن رول ها) را از طریق سرور CAS هم انجام دهید به این صورت که از کنسول برنامه قسمت Servers and Site System Roles را انتخاب کرده و سپس سرور P01 را انتخاب کنید. با این حال در مثال زیر ما مراحل اضافه کردن رول را به صورت مستقیم بر روی سرور P01  انجام داده ایم.


در کنسول ConfigMgr  ، قسمت Administration را انتخاب کرده ، و بر روی Primary Site Server (P01) راست کلیک کرده و گزینه Add Site System Roles را انتخاب کنید.
هنگامیکه ویزارد add site system roles ظاهر شد بر روی Next کلیک کنید.از لیست رول ها، دو رول Application Catalog Web Service Point  و Application Catalog Website Point   را انتخاب کنید و بر روی Next کلیک کنید.در حال حاضر ما تنظیمات مربوط به Application Catalog web service point را انجام می دهیم . این catalog web service point اطلاعاتی از software library مربوط به application catalog website را ارائه می دهد.

در حال حاضر ما در این مثال از HTTPS  استفاده نمی کنیم در این مرحله شما میتوانید نام های پیش فرض دو فیلد  IIS website و Web application name را تغییر دهید و بر روی Next کلیک کنید.
و حالا در این مرحله ما میتوانیم تنظیمات مربوط به IIS برای application catalog website point را تعیین کنیم. که البته ما تنظیمات پیش فرض را تغییر نمی دهیم.یکی از کارهای زیبایی که در Application Catalog website می توانیم انجام دهیم این است که به ما اجازه می دهد که نام سازمان و رنگ دلخواه تم (theme)وب سایت را انتخاب کنیم.در مرحله Summery بر روی Next کلیک کنید. تا عملیات تمام شود.توجه : شما می توانید تمامی تنظیمات بالا را از طریق فایل awebsvcMSI.log که در مسیر D:\Program Files\Microsoft Configuration Manager\Logs\ وجود دارد را مرور کنید و خط مربوط به Product: Application Web Service -- Installation operation completed successfully  را پیگیری کنید.توجه : علاوه بر کار بالا ، در فایل awebsctl.log ، خط مربوط به AWEBSVCs http check returned hr=0. bFailed=0  را بررسی کنید. که رول یک ساعت یا بیشتر گزارش عملکرد خود را به درستی در این فایل وارد می کند.

نکته : شما میخواهید احتمالا برای این منظور که ببنید Application Catalog website به درستی کار میکند یا نه. آن را بررسی کنید. برای این کار باید بر روی سیستم مورد نظر Microsoft Silverlight نصب باشد. پس پیش نیاز Application Catalog ، نرم افزار Microsoft Silverlight است. که این پیش نیاز به صورت خودکار بر روی کلاینت هنگام نصب Configuration Manager client ، نصب می شود. اگر شما می خواهید به Application Catalog به صورت مستقیم از طریق مرورگر بر روی سیستم دسترسی داشته باشید و بر روی این سیستم Configuration Manager client را نصب نداشته باشید اول از همه باید بررسی کنید که  Microsoft Silverlight سیستم تان نصب باشد.

توجه : برای کاربرانی که می خواهیداز Application Catalog استفاده کنند باید  Internet Explorer آنها را پیکربندی کنید به این صورت که ActiveX control Microsoft.ConfigurationManager.SoftwareCatalog.Website.ClientBridgeControl.dll   را از قسمت ActiveX filtering ، مستثنی کنید و اجازه دهید که بر روی مرورگر اجرا شود. برای اینکه با جزئیات بیشتر در این مورد آشنا شوید لینک زیر را بخوانید :


http://technet.microsoft.com/en-us/library/gg682042.aspx


لینک زیر نکاتی در مورد استفاده و پیکربندی Application Catalog در System Center 2012 Configuration Manager می باشد.

http://blogs.technet.com/b/configmgrteam/archive/2012/07/05/tips-and-tricks-for-deploying-the-application-catalog-in-system-center-2012-configuration-manager.aspx


مرحله 2 - پیکربندی تنظیمات Custom Client Device
نکته : تمامی مراحل زیر را توسط کاربر smsadmin بر روی سرور P01 اجرا کنید.

ما حالا custom client device settings ، را بر روی سرور Primary  مان پیکربندی می کنیم. و سپس این را بر روی همه سیستم هایی که برروی Site مان است ، Deploy می کنیم، شما میتوانید چندین custom client device settings پیکربندی کنید و سپس آنها را بر روی مجموعه های (collections ) متفاوت ، Deploy کنید. این کار را به این جهت انجام میدهیم تا بتوانیم عملکرد کامیپوترها را در hierarchy تان کنترل کنید و نظارت داشته باشید. اگر شما میخواهید تنظیماتی را که پیکربندی کرده اید را بر روی همه Site  ها در hierarchy تان فعال کنید، لازم است که custom client agent settings را بر روی CAS ایجاد کنید.

توجه : همیشه Custom Client settings نسبت به Default Client Settings اولویت بالاتری دارد.

در کنسول برنامه ، بر روی Administration کلیک کنید و گزینه Client Settings را از قسمت Site Configuration انتخاب کنید و سپس بر روی Create Custom Client Device Settings کلیک کنید.در این مرحله ما یک نام مناسب برای برای این کار انتخاب میکنیم که نام Custom Client Device Settings را وارد کرده ایم.و از لیست موجود در این مرحله ، گزینه های زیر را انتخاب کنید (که البته میتوانیم پس از پیکربندی به گزینه های موجود اضافه کنید.)

  • Client Policy
  • Computer Agent
  • Software Updates


در پنجره سمت چپ ، بر روی اولین انتخابتان یعنی Client Policy کلیک کنید و در این LAB شما اجازه دارید که تنظیمات پیش فرض را تغییر دهید و زمان 60 دقیقه را به 5 دقیقه تغییر دهید. پنج دقیقه به این معنی است که کلاینت هر پنج دقیقه جهت دریافت پالیسی جدید با Management Point ارتباط برقرار میکند. که البته این تنظیم برای محیط های بسیار بزرگ اصلا مناسب نیست زیرا باعث افزایش بار ترافیکی شبکه و افزایش Load بر روی سرور Management Point می شود.در این مرحله از پنل سمت چپ ، به سراغ پیکربندی گزینه Computer Agent می رویم. اولین چیزی که در اینجا پیکربندی خواهیم کرد گزینه Default Application Catalog Website (همان وب سایتی که در بالا نصب کردیم !) حالا بر روی Set Website کلیک کنید.از منوی select application catalog website point ، گزینه مورد نظر را انتخاب کنید.در این مرحله برای Add default Application Catalog website to Internet Explorer trusted sites zone مقدار True را ، انتخاب کنید و فیلد Organization Name را پرکنید که با این نام در نرم افزار نمایش داده میشود.از پنل سمت چپ گزینه Software Updates را انتخاب کنید و مقدار Software updates scan schedule را از هفت روز به یک روز تغییر دهید این کار به این دلیل است که ما میخواهیم Endpoint Protection definition updates را به صورت روزانه ، یکسان سازی (synchronize) کنیم. ما در قسمت های بعد Endpoint Protection را به طور کامل پیکربندی خواهیم کرد.برای اعمال تغییرات در پایان بر روی ok کلیک کنید.
مرحله 3 - گسترش (Deploy) دادن Custom Client Device Settings


نکته : تمامی مراحل زیر را توسط کاربر smsadmin بر روی سرور P01 اجرا کنید.

custom client device settings را که ایجاد کرده ایم تا وقتی که بر روی مجموعه ها (collection ) Deploy نکنیم اثر نخواهد کرد. به همین دلیل بر روی Custom Client Device settings ای که ایجاد کرده ایم کلیک راست میکنیم و گزینه Deploy را انتخاب میکنیم.مجموعه All Systems را انتخاب کنید و سپس بر روی ok کلیک کنید. با انجام این کار تنظیمات Custom Client Device settings بر روی تمام سیستم هایی که در مجموعه All Systems قرار دارد Deploy می شود. از آنجا که این یک LAB می باشد بنابراین تعداد کامیپوترها کم می باشد.توجه : حالا شما یک Custom Client Device Settings ایجاد کرده اید و آنرا Deploy کردید . شما میتوانید Custom Client Device Settings های بیشتری با گزینه های مختلفی ایجاد کنید و سپس آنها را بر روی مجموعه های (collections)متفاوت deploy کنید. همچنین وقتی شما چندین Custom Client Device Settings را ایجاد کنید می توانید برای Deploy هر کدام اولویت (priority) نسبت به اجرای دیگری تعیین کنید.
مرحله 4- پیکربندی Custom Client User Settingsنکته : تمامی مراحل زیر را توسط کاربر smsadmin بر روی سرور P01 اجرا کنید.

در کنسول برنامه بر روی Administration کلیک کنید و سپس در قسمت Site Configuration بر روی Client Settings راست کلیک کنید و گزینه Create Custom Client User Settings را انتخاب کنید.و در فیلد Name عبارت new Custom Client User Settings را وارد کنید و گزینه User and Device Affinity را از لیست نمایش داده شده انتخاب کنید.جهت پیکربندی User and Device Affinity ،از پنل سمت چپ آنرا انتخاب کنید و سپس مقدار True را برای آن انتخاب کنید.و در پایان بر روی ok کلیک کنید.
مرحله 5 - گسترش (deploy ) Custom Client User Settingsنکته : تمامی مراحل زیر را توسط کاربر smsadmin بر روی سرور P01 اجرا کنید.

بر روی Custom Client User settings جدیدی که بر روی سرور p01 ایجاد کرده اید ، راست کلیک کنید و گزینه Deploy را انتخاب کنید.در این مرحله شما باید custom Client User settings را که ایجاد کرده اید بر روی مجموعه کاربران deploy کنید. در LAB ما مجموعه All User را انتخاب می کنیم. البته در عمل شما میتوانید custom Client User settings مختلفی را ایجاد کنید و بر روی مجموعه کاربران متفاوت Deploy کنید.

در قسمت آموزشی بعد ما رول Software Update Point را اضافه میکنیم و سپس با استفاده از Configuration Manager Client آن را بر روی کامپیوترها deploy می کنیم و سپس بررسی میکنیم که آیا Custom Client Device Settings و Custom Client User Settings که در بالا ما ایجاد کرده ایم، این تنظیم را دریافت میکنند.


 

مقاله اصلی :Reference Link: http://www.windows-noob.com/forums/index.php?/topic/5678-using-system-center-2012-configuration-manager-part-4-adding-roles-and-configuring-custom-client-device-settings-and-custom-client-user-settings/