Revision #4

You are currently reviewing an older revision of this page.
Go to current version
Giriş

Bugün sanallaştırma çeşit kullanan bir şirket için zor değildir. Bu çözüm sunulan özellikleri ve düşük maliyeti ile günlük hayatımızda giderek daha mevcuttur. Çarpıcı mimarisi ile, kolay yönetim, yönetim ve makale ele alınacak diğer hizmetleri ile daha kapsamlı entegrasyon için bazı ek özelliklere sahip, maksimum verim ile donanım keyfini, çünkü hiper ile Microsoft'un başarı göreceksiniz -v.

Mimari Hypervisor

Microsoft'ta sanallaştırma Tarihi

 
Microsoft Connectix adı verilen 1988 yılından bu yana piyasada zaten bir şirket satın aldığında her şey 2003 yılı Şubat ayında başladı. Bu şirket işletim sistemleri sanal olabilecek bir çözüm vardı. Bu işletim sistemi (OS) işlevselliğini birden fazla test yapmak mümkün, ama var olan bir işletim sistemi içinde sanal bir formu çünkü bilmiyordum olanlar için, şaşırtıcıydı. İlginç olan bu sanallaştırma teknolojisi yeni değil olmasıdır. Zaten sanal bir ortam, IBM modeli I44 gibi çeşitli sanal makineleri taklit olabilir 1960'ların büyük Ana Çerçeveler varolan gerçek sanal ortamlar,. 2004 yılının Eylül ayında Microsoft Virtual Server 2005, sanal makineleri (VM) desteği ile bir sunucu çıktı, ama bu bazı donanım kısıtlamaları vardı, sanal sistemleri sadece bir işlemci x86 ve VM başına bellek maksimum 3.6 GB kullanabilirsiniz. Bu çözümler sanal Intel ve AMD ile paralel çalışan Intel VT ve AMD-V vaftiz donanım sanallaştırma desteği ile işlemciler, başlattı. Virtual Server 2005 R2 SP1 başlatılan ve zaten ancak tüm donanım çağrı sanal makine monitörü (VMM) için sanal makineler gönderildi, daha iyi performans sağlayan yeni işlemci teknolojileri destek sağlamıştır, bu ana işletim sistemi için bu çağrı iletilir ve sonra Windows çekirdek için. Sadece bundan sonra bu şekilde erişilen VM Donanım, fiziksel ve sanal makine arasında geçiş bir işlemci. Bu Virtual Server 2005 Intel ve AMD donanım sanallaştırma tarafından sağlanan güç 100% kullanılan olmadığını bu nedenle oldu.
Windows 2008, Microsoft Hyper-V ve Hyper-V Server yayınladı. İkincisi sadece Hyper-V rolünü etkin işletim sisteminin ücretsiz bir sürümü olacaktır. Hyper-v tüm kapasite donanım sanallaştırma kullanarak, x86 ve x64 VM, ve 64 GB bellek ve sanal makine başına en fazla 4 işlemcileri destekler. Aşağıdaki tabloda çözümleri arasında belirgin fark:
Tablo 1 - Sanal sunucu, hiper-v ve hiper-v Sunucu arasındaki farklar
 

Selefi Virtual Server 2005 ile karşılaştırıldığında, donanım sanallaştırma ile ilgili Hyper-V diferansiyel daha fazla bellek ve işlemci desteği ile VM, bu nedenle hız ve güvenlik.

Virtual Machine Monitor (VMM)

 
Bir şekilde sanal sunucu ve hiper-v tarafından kullanılan sanallaştırma türleri arasında daha gelişmiş ve teknik farkı açıklamak için, VMM küçük bir anlamak önemlidir.
 
Bu bilginin oluşturulması, korunması, sistem kaynaklarına erişim ve VM yönetimi sorumludur. VMM tip 2 hibrid VMM ve VMM tip 1: uygulama üç tipi vardır.
 
 
VMM tip 2                              VMM hibrid VMM tip 1                                 
 
Şekil 1 - VMM türleri

VMM tip 2 ana işletim sistemi üzerinde çalışır. Melez türü AMD-V ve Intel VT teknolojisi kullandı Virtual Server 2005 R2, kullandığı bu yazın ana sisteme paralel çalışır, ancak olmadan hipervizör. Üçüncü, tip 1, bir makine denetleyicisi tabanlı hiper-v kullandığı çözüm, performans sağlar ve donanım VM iletişim için bileşenleri bir dizi ile.

Hypervisor Yapısı

 
Hyper-v ile Windows Server 2008 tip 1 (VMM) ve Hiper-tabanlı sanallaştırma için bir yapı sağlar, ben konu olan hemen hemen her yerde bu okumak ya da duymak normaldir çünkü bu kimseye haber gerektiğine inanıyoruz Microsoft Sanallaştırma. Windows Server 2008 yüklediğinizde, Hyper-V otomatik olarak yüklenmez. Hyper-v olmadan OS donanıma doğrudan erişimi olan ve yapısı Şekil 2 gibi, yok Hypervisor.
 
Işletim sistemi yükleme sonra (bu işlevi Windows Server 2008 x 64 kullanılabilir) Sunucu Yöneticisi hiper-v fonksiyonu eklemeniz gerekir.
Şekil 2 - Hyper-V olmadan Windows 2008
 

Hyper-V ve makine yeniden yüklendikten sonra, işletim sistemi çeşitli değişiklikler uğrar. Windows önyükleme sorumlu dosyası (Winload.exe) sürücü yükler hvboot . sistemi. Bu sürücü çalıştığı işlemci kontrol eder ve sanallaştırma desteklediği olsun. Bu işlem yüklendikten sonra görüntü dosyası (AMD-V Intel-VT veya Hvax64.exe için Hvix64.exe) hipervizör. Ancak bu sistem çizme sonra, böylece, ilk sanallaştırma yapılmış ve Windows 2008 çalışan tek bir standart olarak adlandırılan Ana Bölme, oluşturmak. Garip geliyor, ancak hiper-v sanal sonra yükseltmek işletim sistemi de yüklü olmasıdır. Hyper-v sonra eklenen sanal makineleri bölümleri arayın oluşturulan Çocuk bölümleri . Bu bölümler ve kontrol donanımı onları erişim yönetir Hypervisor mı.

Donanım sanallaştırma

 
Bir başka ilginç yaklaşım donanım sanallaştırma tabidir. Bu olmadan işlemciye erişim ayrıcalık düzeyini tanımlamak Yüzüklerin işlemci olarak adlandırılan yüzük sadece 4 özel donanım,, vardır. Halka 0, 1, 2 ve 3: ayrıcalık, Windows çekirdek ve Ring 3 genellikle 4 olmak üzere toplam, kullanıcı düzeyinde kullanılan tarafından kullanılan halka 0 vardır.
 
Hyper-v kurarken adlı bir ayrıcalıklı modu üzerinde çalışan bir halka oluşturulur ayrıcalıklı veya halka -1. Bu halka neden olan hiper herhangi bir işletim sistemi sağlayan, Windows çekirdek halka 0 ve halka 3 çalışan kullanıcılar uygulama için kullanılmaya devam bir büyük ayrıcalık bindi. Şekil 2 işleme yüzük ek olarak, üst ve alt bölümleri analiz edebilirsiniz.
Şekil 3 - Hypervisor, Halkalar ve bölümleri
 

Sanallaştırma Stack

 
Hyper-v sanal makinelerin tüm oluşturma ve yönetim birlikte üst ve alt bölümü hem de kullanılan Sanallaştırma Stack adlı çalışır sanal cihazlar ve yazılım bileşenleri bir dizi yapılır. Bunlardan bazıları şunlardır: Sanallaştırma Servis Sağlayıcı (VSP), Sanallaştırma Hizmeti Müşteri (VSC) Sanallaştırma Altyapı sürücüsü (VID) ve sanal makine otobüs (VMBus). Yazılım ve bileşenlerinin bu dizi hiper ile birlikte Hyper-v yönetimi ile çalışır. VSP Ana bölüm ve bu sanal makineleri adına g / Ç istekleri kontrol eden bir yazılım bileşenidir. Zaten VMBus veri aktarımı ve VSCS ve VSPs arasında mevcut özel bir kanal için üst ve alt bölümleri arasında hizmet sunumu sorumludur. VSC kadar Çocuk bölümleri üzerinde çalışan sentetik sürücülerin işleyişine VSP bölümleri Çocuk iletişim için VMBus kullanır.
 
VID Hypervisor için Ana Ortaklık bölüm arasındaki iletişim için bazı API'leri kullanır. Erişim ve Hypervisor için Ana Ortaklık bölüm API talimatları denilen hiperçağrılarına vardır. Halka 3 VID.ll dosyası tarafından halka 0 ve Kullanıcı düzeyde dosya VID.sys ile çekirdek düzeyinde: VID iki düzeyde uygulanmaktadır.
 Sen de mimarilerine uyarlanması bir animasyon görebilirsiniz Hyper-V Mimarlık gösteri video 
 Leandro Carvalho

MCSA + S + M | MCSE + S | MCTS | MCITP | MCBMSS | MCT | MVP Virtual Machine MSVirtualization | Wordpress | Winsec.org | LinhadeCodigo | MVP Profil Twitter : LeandroEduardo |LinkedIn : Leandroesc

 

Revert to this revision