معرفی کتاب مشاور جیبی ادمینهای اکتیو دایرکتوری (fa-IR)

معرفی کتاب مشاور جیبی ادمینهای اکتیو دایرکتوری (fa-IR)

معرفی

 

کتاب مشاور جیبی ادمینهای اکتیو دایرکتوری به صورت یک منبع مختصر و اجباری برای ادمینهای ویندوز طراحی شده است. این یک منبع راهنما میباشد که در همه وقت بر روی میز کار شما یا در جیب شما قبل خواندن است. این کتاب در مورد همه مواردی که شما برای مدیریت داخلی و هسته ای اکتیو دایرکتوری احتیاج دارید، توضیح داده است. از آنجا که تمرکز این است که به شما یک راهنمای جیبی با بالاترین ارزش ارائه شود، لازم نیست که شما صدها  صفحه از اطلاعتی که احتیاج ندارید را ورق بزنید تا به دنبال آنچه که هستید بگردید. در عوض شما دقیقا همان چیزی که برای انجام کارتان احتیاج دارید را پیدا میکنید .

 

بطور خلاصه این کتاب به صورت یک منبع مشاور خلاصه طراحی شده است که هر زمان به سوالات شما در مورد اکتیو دایرکتوری پاسخ میدهد. برای این منظور. این کتاب تمرکز خود را بر روی روشها، وظایف روزانه و مثال های مستند مربوط به ادمینها  کرده است .

 

این کتاب برای چه کسانی است؟

 

کتاب مشاور جیبی ادمینهای اکتیو دایرکتوری، اکتیو دایرکتوری مربوط به سازمان های کوچک، متوسط و بزرگ را پوشش میدهد. این کتاب برای افراد زیر نوشته شده است:

 

ادمین هایی که کار روزانه آنها با ویندوز و شبکه های مربوط به آن میباشد.

 

افراد ساپورت که از شبکه های ویندوز نگهداری میکنند.

 

یوزرهایی که برای برخی از کارهای مربوط به ادمین آموزش داده شده اند.

 

ادمین هایی که از یک پلتفرم دیگر برای انجام کار منتقل شدند.

 

 

 

برای آنکه مقدار زیادی این اطلاعات خلاصه شود، فرض بر این گذشته شده که شما مطالب پایه شبکه و مقداری مطالب پایه ویندوز را بلد هستید و بر روی سیستم شما ویندوز نصب شده است .

 

با توجه به فرض گفته شده، ما تمام فصل های این کتاب را وقف بررسی و درک معماری ویندوز، نصب ویندوز یا شبکه های ویندوزی نکردیم. با این حال ما اطلاعات کامل در مورد اجزاء مربوط به شبکه های اکتیو دایرکتوری و چگونگی استفاده از این اجزاء را در اختیار شما قرار میدهیم. در این کتاب ما چگونگی نصب دومین کنترولر، پیکربندی سایت در اکتیو دایرکتوری و اطلاعات خیلی زیادی را برای شما پوشش میدهیم .

 

ما همچنین فرض کردیم که شما با فرامین Commands ، رابط های کاربری User Interface و روشهای آن آشنا هستید. اگر شما به اطلاعات بیشتر در این مورد احتیاج دارید به داکییومنتهای یا مستندات ویندوز مراجعه کنید .

 

این کتاب چگونه پیکربندی شده است؟

 

سرویس اکتیو دایرکتوری شما را قادر به مدیریت هر چه بهتر منابع شبکه میکند .

 

قسمت اول کتاب به پیاده سازی اکتیو دایرکتوری، بررسی وظایف اصلی شما برای مدیریت اکتیو داریرکتوری میپردازد .

 

فصل اول مروری کوتاه به ابزار، تکنیک و مفاهیم مربوط به اکتیو دایرکتوری میکند.

 

فصل دوم در مورد نصب ّforests ، domain trees و child domain بحث میکنیم. در مورد به روز رسانی به اکتیو دایرکتوری ویندوز سرور 2008 R2 در فصلهای یک و دو مورد بحث قرار گرفته است.

 

فصل سوم در مورد جزییات تکنیک در مورد راه اندازی دومین کنترولرهای نوشتنی writable domain controllers و وظایف شما در مورد نیازهای این راه اندازی مورد گفتگو قرار گرفته است.

 

فصل چهار در مورد راه اندازی دومین کنترولرهای خواندنی read-only domain controllers میباشد، همچنین در این فصل اطلاعات دقیق در مورد پیکربندی domains و forests را در اختیار شما قرار میدهد .

 

قسمت دوم در مورد مدیریت اکتیو دایرکتوری و ابزارهای tools مربوط به آن میباشد، همچنین به رل های roles استانداردی که دومین کنترولر مانند سرورهای گلوبال کاتالوگ global catalog server یا operations masters  داشته باشد توضیح داده شده است .

 

فصل پنج در مورد تکنیکهای پیکربندی، نگهداری و رفع ایراد سرورر گلوبال کاتالوگ global catalog server توضیح میدهد.

 

فصل شش در مورد چگونگی مدیریت operations masters میباشد.

 

فصل هفت در مورد سایت sites اکتیو دایرکتوری، subnets و عملیات replication توضیح داده است. شما به صورت واقعی و اساسی یاد میگیرد که چگونه سایت site در اکتیو دایرکتوری ایجاد کنید و چگونه subnet را به site مرتبط کنید، همچنین شما یاد خواهید گرفت که چگونه با استفاده از تکنیکهای پیشرفته لینکهای site و عملیات replication را مدیریت کنید .

 

قسمت سوم در مورد نگهداری و بازگردانی یا ترمیم recovery اکتیو دایرکتوری است. در این قسمت در مورد وظایفی که شما در مورد نگهداری اکتیو دایرکتوری دارید گفتگو میشود .

 

فصل هشت در مورد مدیریت trust و احراز هویت authentication میباشد. شما یاد خواهید گرفت که چگونه احراز هویت authentication اکتیو دایرکتوری در داخل دومین within domains ، در سراسر مرزهای دومین across domain boundaries و در سراسر مرزهای جنگل across forest boundaries کار میکند، همچنین شما یاد میگیرد که چگونه trust مورد استفاده قرار میگیرد و ثابت یا پابرجا میماند.

 

فصل نهم در مورد تکنیکهایی که شما میتوانید برای نگهداری، مانیتور کردن و رفع اشکال ساختار اکتیو دایرکتوری استفاده کنید توضیح میدهد. همچنین شما یاد خواهید گرفت که چگونه از اکتیو دایرکتوری نسخهه پشتیبان backup تهیه کنید و آن را بازگردانی یا ترمیم recovery کنید. در ضمن شما در مورد راه اندازی سرویس زمان ویندوز Windows Time service و کارهای دیگر یاد خواهید گرفت .

 

در آخر، منظور قسمت ضمیمه یک نگاه و توضیح اجمالی در مورد فرامینی commands که شما میتوانید برای اکتیو دایرکتوری استفاده کنید، توضیح میدهیم .

 

کتاب مشاور جیبی ادمینهای اکتیو دایرکتوری

Leave a Comment
  • Please add 3 and 3 and type the answer here:
  • Post
Wiki - Revision Comment List(Revision Comment)
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Comments
  • Patris_70 edited Revision 1. Comment: texxt deleted, waiting for publisher permission

  • Patris_70 edited Revision 2. Comment: I have permission

  • Patris_70 edited Original. Comment: completed

Page 1 of 1 (3 items)
Wikis - Comment List
Sort by: Published Date | Most Recent | Most Useful
Posting comments is temporarily disabled until 10:00am PST on Saturday, December 14th. Thank you for your patience.
Comments
  • Patris_70 edited Original. Comment: completed

  • Patris_70 edited Revision 1. Comment: texxt deleted, waiting for publisher permission

  • Patris_70 edited Revision 2. Comment: I have permission

  • thanks Dear Patris_70

Page 1 of 1 (4 items)